TCM Karlovy Vary

čínská medicína


N E M O C I

Naděje umírá poslední.

V březnu 2015 přišel do Poradny TČM klient 67 let s dlouhodobými, cca 7 let trvajícími bolestmi v krku. Chodil s problémem k lékaři tedy už několik let. V této době někdy bolest byla větší někdy celkem snesitelná, ale stále se ozývající. Prodělal operaci uzliny na jedné straně krku, což situaci nezlepšilo.

Moji poradnu navštívil po vyšetření na ORL, kde nebyla nalezena opět příčina bolesti, ale závěr byl ten, že to má z kouření.

Vyšetřením u mě v Poradně TČM bylo zjištěno, že má výrazně zvětšenou uzlinu na neoperované a velmi bolestivé straně krku. Už to, že problém je tak starý mi dávalo indicie, že se nebude jednat o banální záležitost. Bylo zjištěno, že pulz je strunovitý, což u bolesti je normální. Byla tam deficitní yin, vzhledem k věku taky není anomálie, jinak nic, co by bylo vybočující z normy.  Aplikovala jsme akupunkturu na zmírnění bolesti a Coriolus v dávce 3 g denně, který má antibakteriální, antitivirové a mnohé další účinky. Na kloktání a užívání Citricidal 7 kapek denně.  Po další návštěvě bylo zjištěno, že se mu na cca 2 dny ulevilo, ale pak se vrátilo vše do starých kolejí. Bolest limitovala příjem potravy. Terapii jsme ještě jednou zopakovali s tím, že nebude li zlepšení není to práce pro mě. Ale vzhled k tomu, že dosud nebyl vyšetřen ani na CT, ani nebyla provedena biopsie doporučila jsem, aby si našli pracoviště, které by jim odpovídající vyšetření udělalo.

O tom si klient cca měsíc přemýšlel. Pravidelně jsem ho popoháněla, resp,jeho manželku, protože jsem nabyla dojmu, že stav je více než vážný. Bolí li něco takhle dlouho, je velmi pravděpodobné, že to nebude už banalita. Dlouhodobá stagnace způsobuje bolest a je vždy alarmující.

Nakonec byl odjednán na vyšetření v jedné plzeňské nemocnici. Bohužel vyšetření nic neprokázalo. To mě neuspokojilo a tlačila je, aby hledali dál a znovu nechali udělat  vyšetření MR. To se posléze zadařilo v Praze, už byl ale konec  července. Vyšetření prokázalo malý zanedbatelný nález…. Takže pána poslali domů s tím, že za týden nastoupí a půjde na drobný zákrok. Za týden skutečně nastoupil, ale operační zákrok se nekonal, protože po důkladném nastudování  MR se zjistilo, že nález je ve velikosti neoperavatelnosti….Rakovina napadla krční mandli, hrtan a jazyk….. V daném stavu byla doporučena jako nejvhodnější léčba radioterapie, ale bohužel první volný termín byl až koncem září…. Tak vlastně štěstí v neštěstí. Operace takového nálezu sebou nese trvalé poškození jazyka a hlasivek a prognóza nejistá.

V Poradně TČM mě navštívila manželka pacienta a optimismus by se prstíčkem hrabal a špendlíčkem kopal. Naděje umírá poslední a je li problém musí se zkusit všechno. A tak jsme zkusili.

Doporučila jsem manželce pacienta ať sedne k internetu a najde někoho, kdo jí poskytne Fénixovy slzy (zadejte si do vyhledavače), ode mě dostali houbu opět Coriolus v dávkování 2 x 2 kapsle a Ganodermu 2 x 2 kapsle, to je 4 g hub denně a  Cytosan 3 x 2 kapsle, selen 150 mcg, Q10 60 mg 2 x denně, vitamín C 1000 mg 3 x denně S užíváním doplňků stravy začal cca 10 srpna. Po týdnu byl na první chemoterapii, kdy kromě cytosanu ( zde byla pauza jeden den před a tři dny po chemoterapii) užíval všechno. Fenixovy slzy m.j. fungují i tak, že psychika a víra v úspěch byla výborná. Už po několika dnech začal pociťovat  chvilkovou úlevu od bolesti.

Absolvoval další chemoterapii, změnili jsme mírně houbové přípravky na Chaga, Ganoderma ve stejném dávkování. V polovině září absolvoval 3. chemoterapii a vcelku bez velkých potíží. Dál bral všechny doplňky stravy. Bolesti ustoupily.

19. 10. 15 to je cca 9 týdnů od zprávy „katastrofa“ mi zavolala manželka pacienta. Vyšetření, které absolvoval před další léčbou (biologickou a radioterapií) ukázala, že nemá v postižené oblasti žádnou CA buňku. Zdálo se to nepochopitelné a proto se vyšetření opakovalo. Závěr vyšetření:  ŽÁDNÁ RAKOVINOVÁ BUŇKA V TĚLE .

Úžasný, skvělý, výborný. Lékaři byli velmi překvapení, ale nikdo se nezeptal jestli krom chemoterapie dělal klient ještě něco jiného.

Gratuluji a děkuji za důvěru, kterou mi dali. Dále je ale třeba pracovat na posílení imunitním systému .Pět let po onkologickém onemocnění je zvýšená možnost recidivy.

 

 

Nákupní košík

Vyhledávání

Doporučujeme

Přihlášení

www.cinska-medicina-vary.cz | Všechna práva vyhrazena