TCM Karlovy Vary

čínská medicína


N E M O C I

Nedávno byl v TV pořad o zneužívání antibiotik. Nefungují na viry, tudíž ne na virozy,  ale na bakterie. Kdo to ale pozná? Tak mám pocit, že lékaři jsou zřejmě jasnovidní. V tradiční čínské medicíně viry a bakterie neřešíme. Zde  nemůže nastat problém, že po užívání bylin se stanou "vetřelci" postupně rezistentní. Ale může nastat problém že "teplá (epidemická) nemoc změní svoje chování. Pak se recept upraví.  Už před 10 lety nám přednášel jeden čínský profesor, že problém epidemických nemocí což jsou například chřipky, černý kašel, aj.začne být v brzku velmi vážný. Při užívání bylin při těchto onemocnění dochází k tomu, že vetřelec je postupně likvidován a navíc je tělo schopné udržet svojí obrany schopnost, a ještě navíc imunitu posílí, protože našlo na problém řešení, což po užívání antibiotik nenastane. Antibiotika jsou vynikající a někdy nenahraditelná, ale jak říkali v pořadu, jsou u nás neskutečně zneužívána.

V TČM jsou užívány byliny, které mají tzv.tropismu, neboli místo určení daný. A podle toho, kde se problém vyskytuje tak se takové byliny užijí. Recepty byly sestavovány velmi pečlivě a patentní medicína, tedy to co koupíte hotové vychází z historických pramenů. Tudíž jsou to recepty ověřené. Že by byl na ně někdo rezistentní není známo, ale není li recept účinný je třeba hledat správné složení, což někdy nekoupíte v hotové formě.

K antibiotickým receptům patří například Huang lian jie du pian, kdy byliny v něm obsažené likvidují  hlavně bakterie, ale i parazity. Číněné neřešili čím onemocněli, ale to jak to vypadá, jaké má pacient potíže a jaký má pulz a vzhled jazyka. A tato ověřené metodika funguje do dnes.

 

Nákupní košík

Vyhledávání

Doporučujeme

Přihlášení

www.cinska-medicina-vary.cz | Všechna práva vyhrazena